Standart Biewer, Biro a Choco yorkshire Terrier

Biewer Yorkshire Terrier

CELKOVÝ VZHLED

Malý teriér s dlouhou srstí. Srst visí rovně a stejnoměrně po obou stranách a rozděluje se pěšinkou od nosu až po špičku ocasu.  Pes velmi kompaktní a úpravný, vzpřímeného držení, budí dojem statného těla dobrých proporcí, celkově úměrný, aktivní.

CHOVÁNÍ A TEMPERAMENT

Ostražitý, živý a inteligentní toy teriér, vyrovnané povahy.

HLAVA

Lebeční partie:  Mozkovna: Spíše malá a plochá, ne příliš zdůrazněná ani kulatá. Srst na hlavě by měla být dlouhá a splývavá, rovná a souměrně v barvách tříslová, černá, čokoládová a bílá. Hlava by měla v poměru k tělu dávat celkově vyvážený zjev.    

Obličejová:  Nos / čenich: Nos musí být černý nebo játrový či hnědý, bez růžových/bílých oblastí. Čenich by se měl rovnat polovině šíře prostoru mezi ušima nebo mírně delší. Nosní měl by být vhodné velikosti a musí dovolit dýchání bez potíží.

Čelisti / zuby:  Zuby by měly být čisté, stejnoměrné velikosti a rozestupu. Skus nůžkový, tj. horní zuby těsně překrývají zuby spodní a jsou kolmo vsazené do čelistí, nebo kleště, chyby premolárů se tolerují.

Oči: Středně velké, jasné, tmavé a výrazné, nevystupující. Měli by být rozloženy tak, aby dali celkově vyvážený zjev obličeje k poměru velikosti lebky a postavení ucha. Oči by měly mít radostný výraz a měli by hledět přímo. Mohou zelenat, mít zlatou barvu odlesku nebo jiný tmavý nádech. Oční lemy by měly být čokoládové nebo tmavé.

Uši: Uši malé, ve tvaru písmene V, vztyčené, v horní třetině pokryté krátkou srstí, ve zbylých dolních 2/3 srstí dlouhou. 

KRK:  

Krátký, ne moc silný.

TRUP:

Kompaktní, s rovnou hřbetní linií, s rovnou, dlouhou hedvábnou srstí jež je rozdělena v hřbetní linii a splývá rovnoměrně dolů po stranách těla. Celé tělo by mělo být dostatečně osvalené a zdravého zjevu, dobře tvarovaná bederní oblast.

OCAS:

Nekrácený, přirozeně dlouhý s bohatou srstí, nesený mírně výš než je horní linie hřbetu.

KONČETINY:

Hrudní končetiny: Bílé barvy, rovné, pokryté hedvábnou dlouhou hladkou srstí. Paspárky jsou povoleny, ale nejsou žádoucí.

Plece dobře uložené.

Pánevní končetiny: Běhy při pohledu zezadu zcela rovné, s mírně zaúhleným hleznem, bílé barvy, pokryté hedvábnou splývavou bílou hladkou srstí. Lépe bez zadních paspárků.  

Tlapky: Kulaté s bílými, játrovými, hnědými nebo černými drápy.

CHODY / POHYB: Pohyb volný s vydatným posunem; akce končetin vpředu i vzadu rovná, horní linie zůstává v rovině.

OSRSTĚNÍ:

Srst by měla být hedvábná na pohled i dotek, rovná, ne zvlněná, neměla by být nikdy kratší než 3/4 výšky psa, lépe téměř na zem.

BARVA:

Tmavě ocelově modrá (ne stříbřitě modrá), černá nebo čokoládová a tříslovými znaky v obličejové partii a na uších. Bílé skupiny / pruhy by se měli vyskytovat v minimálně 25% z celkové barvy těla psa a to na hlavě, na předních i zadních nohou, na břiše, jako límec za krkem psa a na konci ocasu. Souměrné bílé oblasti na hlavě jsou preferované ale ne povinné.  

Černě nebo modře barevní psi musí mít černý nos, černé oční lemy a černé nebo bílé drápy. 

Čokoládoví nebo hnědí psi musí mít játrový/hnědý nos, játrové/hnědé oční lemy a játrové/hnědé nebo bílé drápy. U takto zbarvených psů nesmí být přítomna černá barva.

Bílá barva - skupiny / pruhy by se měla u psů vyskytovat na hlavě, na předních i zadních nohou, na břiše, jako límec za krkem psa a na konci ocasu.

HMOTNOST: Hmotnost od 1,8 do 3,10 kg 

VÝŠKA: Až a včetně 22 cm výšky měřeno od země ke kohoutku.

Psi musí vykazovat dvě viditelně normálně vyvinutá varlata, nacházející se zcela v šourku.

Chocolate Yorkshire Terrier

VZHLED A POVAHA:

Dlouhá srst, splývá rovně a stejnoměrně po obou stranách těla, pěšinka se táhne od čenichu až ke konci ocasu.Hnědá barva na těle .

Velmi kompaktní a úhledná stavba těla, chůze velmi vzpřímená a plná elánu. Celková stavba odpovídá energickému tělu vyvážených proporcí.

Chocolate terrier je bystrý, inteligentní s vyrovnanou povahou.

Hlava poměrně malá a plochá, ne příliš vystupující ani kulatá.

Nos a okolí očí čokoládové barvy.

Srst na těle přiměřeně dlouhá, dokonale rovná, ne vlnitá, lesklá s jemnou hedvábnou strukturou. Na hlavě a nohou tříslové pálení.

Polštářky tlapek a drápky jsou hnědé.

Skus pravidelný nůžkový.

Oči střední jiskrné s bystrým inteligentním výrazem, jsou umístěné tak, že se pes dívá přímo před sebe, nevystupuji.

Okraje očních víček jsou čokoládové.

Uši malé, ve tvaru "V", vztyčené, nepříliš daleko od sebe, pokryté v první třetině krátkou srstí syté barvy, ve spodních 2/3 srstí dlouhou.

Tělo kompaktní, rovný hřbet, bederní partie dobře formované, hruď přiměřeně klenutá.

Ocas nekupírovaný, bohatě osrstěný, je nesen mírně nad linií hřbetu. Měl by být rovný a jeho délka by měla poskytnout dobře vyvážený vzhled.

Výška a Váha 3,1 kg , až 22cm

 Biro Yorkshire Terrier

VZHLED A POVAHA:

Dlouhá srst, splývavá rovně a stejnoměrně po obou stranách těla, pěšinka se táhne od kořene čenichu až ke konci ocasu.

Velmi kompaktní a úhledná stavba těla, vzpřímená chůze.Celková stavba odpovídá energickému tělu, vyvážených proporcí.

Biro terrier je bystrý, inteligentní s vyrovnanou povahou.

Hlava poměrně malá a plochá, ne příliš vystupující ani kulatá.

V barevnici čokoládovo- bílo- zlatá, symetricky zbarvená. Nos a okolí očí tmavě čokoládové barvy.

Srst na těle dlouhá, dokonale rovná (ne vlnitá), lesklá, s jemnou hedvábnou strukturou. Barva na těle je prolínající se čokoládovo- bílá nebo celá čokoládová s bílým límcem.

Kromě hlavy nesmí být jinde na těle zlatá barva. Nohy, břicho a hrudník bílé.

Skus pravidelný nůžkový.

Oči střední, tmavé, jiskrné s bystrým inteligentním výrazem, jsou umístěné tak, že se pes dívá přímo před sebe, nevystupují.

Okraje očních víček jsou tmavě čokoládové.

Uši malé, ve tvaru "V", vztyčené, nepříliš daleko od sebe, pokryté v první třetině krátkou srstí velmi tmavé a syté barvy, ve spodních 2/3 srstí dlouhou.

Tělo kompaktní, rovný hřbet, bederní partie dobře formované, hruď přiměřeně klenutá.

Ocas nekupírovaný, bohatě osrstěný, je nesen mírně nad linií hřbetu. Měl by být rovný a jeho délka by měla poskytnout dobře vyvážený vzhled, minimálně poslední třetina musí být bílá.

Váha a Výška 3,1 kg , až 22cm